W obliczu obecnej sytuacji spowodowanej wirusem COVID-19 przekaz kolejnej odsłony kampanii prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi stanowi ważny apel do ogółu społeczeństwa: „Kupuj świadomie” , „Produkt polski” „Twój wybór ma znaczenie”. Kupowanie żywności ze znakiem PRODUKT POLSKI służy polskiemu rolnictwu i polskiej gospodarce.

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego przyłącza się do akcji – pamiętajmy codzienne decyzje zakupowe mają ogromny wpływ dla funkcjonowanie gospodarki i sytuację krajowego rolnictwa. Kupując produkty krajowego pochodzenia wspieramy przedsiębiorców, rolników i firmy działające na terenie Polski, wspieramy budżety samorządów i dajemy wyraz nowoczesnego patriotyzmu. #kupujświadomie #produktpolski

Akcję możemy wesprzeć z poziomu różnych działań, nie tylko zakupowych, jako konsumenci szukający świadomie w sklepach produktów oznaczonych logiem PRODUKT POLSKI, ale także producenci mogą swoje wyroby sygnować tym znakiem, by klienci łatwiej rozpoznawali w sklepach produkty krajowe. Dlatego zachęcamy nasze firmy członkowskie by zamieszczały na swoich wyrobach oznaczenie PRODUKT POLSKI oraz promowały na swoich stronach internetowych i profilach w serwisach społecznościowych ideę programu.

Wykorzystanie oznaczenia „Produkt polski” nie wymaga rejestracji, nie ma obowiązku certyfikacji, a jego używanie jest bezpłatne.

Logo UE
Logo UE
Logo UE