Z przyjemnością informujemy o trwającej misji gospodarczej do Republiki Korei Południowej, organizowanej przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego.
W wydarzeniu bierze udział Pan Michał Kołodziejczak – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Pan Paweł Meyer – Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii, a także kluczowe organizacje branżowe i przedstawiciele polskich zakładów mięsnych.

Podczas pierwszego dnia misji odbyło się spotkanie z Ambasadorem RP w Korei Południowej – Panem Piotrem Ostaszewskim. Natomiast podczas drugiego dnia uczestnicy wzięli udział w targach SEOUL FOOD&HOTEL 2024.

Głównym celem misji gospodarczej jest rozwinięcie i umocnienie współpracy handlowej pomiędzy Polską a Koreą Południową w branży mięsnej, szczególnie w zakresie eksportu mięsa wieprzowego oraz drobiu. W ramach misji planowane są spotkania z kluczowymi partnerami biznesowymi, przedstawicielami rządu oraz ekspertami ds. handlu.

Jesteśmy przekonani, że misja ta przyniesie wymierne korzyści dla polskich eksporterów oraz otworzy nowe perspektywy na jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków w Azji.

Logo UE
Logo UE
Logo UE